Shopping Cart

Krátke šaty na ples. Kedy áno?

Hodia sa krátke šaty na ples? Čaká vás ples alebo iná spoločenská udalosť? Možno riešite dilemu – čo na seba? V podstate máte tri možnosti výberu, a to šaty na ples krátke, dlhé alebo midi. Treba povedať, že najbežnejšie a z hľadiska etikety aj najprijateľnejšie, sú práve dlhé spoločenské šaty. No existujú príležitosti, kedy si môžete zvoliť aj krátke šaty na ples.

Čo na to etiketa

Etiketa hovorí jasne. Na prevažnú väčšinu plesov sa vzťahuje prísnejšia etiketa, kedy sú prijateľné výlučne dlhé šaty. Pri výbere vhodných šiat, doplnkov a vizáže sa však vždy treba riadiť tým, čo je uvedené na pozvánke, teda dress codom. Ak sa chystáte na ples, stretnúť sa môžete s týmito typmi dress code.

Chystáte sa na svadbu a hľadáte šaty v ktorých zažiarite? Potom si prečítajte článok Šaty na svadbu. Tu si vyberiete ideálne šaty pre vás!

1. White tie

Zvoliť by ste mali veľmi formálny a luxusný štýl. Šaty až po zem, topánky s uzavretou špičkou a vlasy vypnuté dohora. Šaty by mali byť doslova pompézne, s veľkou nadýchanou sukňou.

2. Black tie

Šaty by mali byť takisto dlhé až po zem, no štýl je uvoľnenejší. Dovolené sú farby, vzory a rôzne strihy.

3. Creative black

Tu je už výber šiat bohatší a môžete nechať popustiť uzdu svojej fantázii. Aj keď by šaty stále mali byť dlhé, dovolené sú asymetrické strihy, ktoré odhaľujú nohy, či dokonca nohavicové kostýmy.

4. Formal alebo Coctail dress code

Tu sú povolené šaty na ples krátke, dlhé aj midi. Je to jednoducho na vás. Môžete si obliecť dokonca aj kostým, či nohavice s luxusným topom. Napriek tomu, že je tento dress code uvoľnený, aj v tomto prípade musia šaty „nejako vyzerať“.

Ako by mali vyzerať krátke šaty na ples?

Aj keď teda máte na pozvánke na ples uvedený dress code „coctail“ alebo „formal“, čiže je dovolené menej formálne oblečenie, predsa len si na seba nemôžete natiahnuť čokoľvek!

Bežné krátke šaty na denné nosenie sú pri tejto príležitosti absolútne nevhodné. Aj šaty na ples krátke alebo midi by mali spĺňať určité kritériá. Ako by teda mali vyzerať?

  • Materiál. Krátke šaty na ples by mali byť z luxusného materiálu. Ideálne sú napríklad trblietavé šaty, prípadne rôzne lesklé materiály alebo čipka.
  • Vzory a farby. Výber je len na vás. Pokojne si môžete obliecť aj takzvané malé čierne. Ale iba v prípade, ak pôsobia dostatočne luxusným dojmom. Dovolené, ba priam žiadané, sú aj rôzne zaujímavé aplikácie, flitre, či strapce.
  • Ten by mal ladiť najmä s vašim typom postavy. Môžete mať odhalené ramená, rázporky, ale aj rôzne typy sukní – od „nadýchaných“, až po klasické úzke.

Aj keď je teda príležitostí, kedy si môžete obliecť krátke šaty na ples o čosi menej, predsa len sú v niektorých prípadoch povolené. Najmä ak sa jedná o menšie, uvoľnené plesy, napríklad na lokálnej úrovni.

Že sa práve na takúto udalosť chystáte a hľadáte vhodné krátke šaty na ples? Nájdete ich napríklad aj u nás!

10% Zľava
Žiadna výhra
Nabudúce
Skoro!
10% Zľava
15% Zľava
Žiadna výhra
50% Zľava
Skoro!
5% Zľava
Žiadna výhra
Zadarmo poštovné
Získajte svoju šancu získať zľavu!
Zadaj svoju e-mailovú adresu a otoč koleso. To je tvoja šanca vyhrať úžasné zľavy!
Happy Woman pravidlá:
  • Jedna hra na jedného používateľa
  • Podvodníci budú diskvalifikovaní