Ako si vybrať tie správne šaty na ples – Tipy a odporúčania

Plesová sezóna je tu! Ak tieto spoločenské akcie milujete a rada sa ich zúčastňujete, vybrať si šaty na ples pre vás zrejme nebude až také ťažké. No čo v prípade, ak ste v tejto oblasti nováčik? Nebojte sa. Poradíme vám, ako si vybrať plesové šaty, v ktorých budete jednoducho neodolateľná.

Vyberajte podľa týchto zásad

Ako pri väčšine spoločenských udalostí, aj pri výbere plesových šiat platia isté zásady, ktorými by ste sa mali riadiť. Aké?

1. Siahnite po farbe, ktorá sa vám hodí. Určite viete, v ktorých farbách vyzeráte dobre. Preto aj pri výbere plesových šiat stavte na svoju obľúbenú farbu. Platí, že v šatách by ste nemali „splývať“. Naopak, vaša pokožka by mala vyniknúť. Ak teda máte svetlú pleť, vyhnite sa púdrovoružovej, či svetlej béžovej. V prípade, že vaša pleť má tmavší odtieň, určite budete krásna vo svetlejších šatách.

2. Materiál šiat je dôležitý.
Pamätajte na to, že v šatách sa musíte cítiť pohodlne. Pretancujete v nich predsa celú noc. Šaty by teda nemali byť príliš ťažké. Voľte teda jemné, ľahké a splývavé materiály, ako je napríklad krajka, hodváb, či šifón.

3. Riaďte sa aktuálnymi módnymi trendmi. Aj keď vám možno šaty z plesu spred desiatich rokov ešte padnú, obliecť si ich znova zrejme nebude najlepší nápad. Módne trendy sú totiž dnes úplne iné. A vy iste nechcete vyzerať, akoby ste sa zabudli v minulosti! Investícia do nových šiat nemusí byť vysoká. Aj za primerané ceny si dokážete kúpiť krásne šaty na ples.

Aké sú aktuálne trendy? Veľkej obľube sa teší čipka, odhalený chrbát, či splývavé obtiahnuté šaty, ktoré dokonale obopínajú postavu. Z farieb sú in pastelové, ale aj žiarivé ako strieborná, či zlatá.

saty na ples biele
Bielo-telové šaty - 89€

4. Vyberať šaty na ples podľa typu postavy je nutnosť! Páčia sa vám šaty, v ktorých vaša kamarátka vyzerala priam dokonale? To ešte neznamená, že padnú aj vám. Všetko totiž závisí od typu postavy. Šaty by mali šikovne schovať malé nedostatky postavy a naopak, vyzdvihnúť to, čo je na vás najkrajšie.

Ak napríklad potrebujete schovať väčšie bruško, voľte nariasenú sukňu. Máte nádherný chrbát? Ukážte ho a vyberte si šaty s odhaleným chrbtom, či ramenami. Pýšite sa väčším poprsím a úzkym driekom? V tom prípade budú pre vás dokonalé korzetové šaty.

Stále ste sa nerozhodli, aké šaty na ples sú pre vás ideálne? V krátkosti si teda zhrnieme, aké by mali byť šaty na ples.

Šaty na ples by mali byť…

  • V príjemných farbách. Určite by ste sa mali vyhnúť napríklad čiernej. Na plese predsa chcete zažiariť a nie vyzerať smutne.
  • Dlhé. Na takúto spoločenskú udalosť sa jednoznačne hodia dlhé šaty. Aj keď máte dokonalé nohy, na plese by ste ich ukazovať nemali. Jedine ak si zvolíte dlhé šaty so sexy rázporkom.
  • Dokonale padnúce. V šatách sa musíte cítiť naozaj dobre. Mali by vám sadnúť úplne všade! Ak sa budete dobre cítiť, budete aj dobre vyzerať.
  • Pohodlné. V šatách sa musíte nielen dobre cítiť, ale sa v nich aj bez problémov pohybovať. Zabudnite teda na dlhé vlečky, ktoré by vám pri tanci mohli zavadzať. Ak si zvolíte šaty bez ramienok, nesmú vám padať. Neustále upravovanie šiat naozaj nepôsobí dobrým dojmom.
  • Pekné! O tomto bode hádam ani netreba diskutovať. No predsa sa ešte nájdu dámy, ktoré sa na ples vyberú v šatách, ktoré im nielenže nepadnú, ale navyše majú nevhodnú dĺžku, farbu, či strih.

Vďaka dobrému výberu šiat budete na plese bohyňou! Pozrite si našu ponuku a správne šaty pre seba si možno vyberiete práve u nás.

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.