Šaty na svadbu ako hosť: Ako vybrať dokonalý outfit?

Ako sa obliecť a načo si dávať pozor ak hľadáte šaty na svadbu ako hosť? Dostali ste pozvánku na svadbu a potrebujete poradiť? Ako hosť máte totiž zopár povinností. Zaobstarajte vhodný dar a vyberte si tie správne šaty. 
Nakoľko je svadba spoločenská udalosť, je dôležité dodržať zopár pravidiel. 

My vám dnes prezradíme zopár tipov a tým najdôležitejším je: aké šaty na svadbu ako hosť si vybrať počas horúcich dní alebo aké šaty zvoliť ak sa svadba koná v zime!
Tiež vám pomôžeme s výberom šiat ak sa chystáte na klasickú svadbu, či neštandardnejšiu záhradnú. 

Hľadáš svadobné šaty pre seba? My ti opäť ponúkneme tie najkrajšie svadobné šaty za super ceny 🙂 Prečítaj si článok Hľadáš svadobné šaty za dostupnú cenu?

Šaty na svadbu ako hosť počas horúcich dní 

Ak je svadba plánovaná počas letných mesiacov, dbajte hlavne na vhodný materiál. Takéto šaty by mali byť vzdušné, padavé a ľahunké. 
Čo sa týka strihu, určite oceníte obzvlášť počas horúcich dní voľnejšie šaty, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a nebudú vám obtiahnuté. Samozrejme, niekomu to nemusí vôbec prekážať a siahne práve po obtiahnutom materiály. 

V horúcich dňoch teda odporúčame siahnuť po krátkych spoločenských šatoch. Takéto šatu môžu siahať po kolená alebo tesne nad ne kolien. Nezabúdajte nato, že by šaty nemali byť príliš krátke, nakoľko minišaty alebo minisukne nie sú vhodné na takúto spoločenskú udalosť. 

Aj keď by sa svadba konala v záhrade, na pláži či v inej, menej typickej lokalite. Naďalej však ide o slávnostnú udalosť, ktorá zohráva významnú úlohu v živote nevesty aj ženícha a tak je na mieste, zachovať patričné dekórum. 

Na svadbu môžete zvoliť aj momentálne veľmi obľúbené saténové šaty – Saténové šaty sa stali hitom tohto leta!

ruzove spolocenske saty
Ružové spoločenské šaty - 84.04€

Čo ak sa svadba koná v zime? 

Ak sa svadba koná v chladnejších mesiacoch, je vhodnejšie siahnuť po dlhších spoločenských šatách. Tradičné dlhé šaty na svadbu ako hosť sú priam zosobnením elegancie. 
Aj pri dlhších šatách je lepšie dbať na pohodlnosť. Nie je na škodu vybrať si model, ktorého strih vás počas dňa nebude obmedzovať.  
Spomedzi populárnych materiálov možno spomenúť zamat či luxusne pôsobiaci satén.

Odporúčame tiež: Šaty pre svadobnú mamu 2022

Ako sa obliecť ak sa svadba koná na úrade?

Svadba na matrike alebo mestskom úrade si podobné podmienky nekladie, sú však na ňu tiež vhodné elegantné šaty na svadbu. Neformálnejší typ svadby sa podniká aj v záhrade, na pláži či v inej, menej typickej lokalite. Naďalej však ide o slávnostnú udalosť, ktorá zohráva významnú úlohu v živote nevesty aj ženícha a tak je na mieste, zachovať patričné dekórum. 

Ak teda hľadáte šaty na svadbu ako hosť ktorá sa koná na úrade, môžete kľudne zvoliť aj kostým alebo elegantnú sukňu, ktorú doplníte blúzkou alebo zaujímavým topom. Elegantné kostými sú momentálne veľmi obľúbenými kúskami. 

Odporúčame tiež: Najväčší výber spoločenských šiat

Svadba na záhrade, pláži či inom neštandardnom mieste

Svadba vonku je vždy väčším rizikom hlavne kvôli počasiu. No pre mňa osobne je svadba na takomto neštandardnejšom mieste veľmi zaujímavá 🙂

Ako hostia sa však na takúto svadbu vonku musíte tiež dobre pripraviť. Čo v takomto prípade môže najviac potrápiť sú asi topánky. Je totižto veľa miest kde sa celkom ťažko dá dostať a v sandálkach s 15 centimetrovými podpätkami si to neviem ani len predstaviť (asi treba mať po ruke vždy aj nejaké pohodlné a nízke topánky).

Na takejto svadbe je však super to, že máte na výber z viacerých možností. Na letnú svadbu môžete kľudne zvoliť nejaký kvetinový overal alebo dlhú ľahkú sukňu. 

Veci, ktoré NIKDY na svadbu nenoste

  • biele šaty
  • čierne šaty sa tiež až tak nehodia
  • mini šaty či mini sukne
  • vulgárne oblečenie (príliš hlboké výstrihy, nevhodný materiál napr. rifľovina)
  • čižmy
  • veľké kabelky do práce
  • hodinky (tu som si nie úplne istá, ale myslím, že som niekde čítala že žena by nemala mať na sebe hodinky)

Prečítajte si tiež: 20 faux pas, ktorým sa určite ako svadobný hosť vyhnite

Pozrite si ešte zopár tipov

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.