10 trendy bytových dokorácii pre rok 2023, ktoré si zamilujete

Snáď každá žena miluje bytové dekorácie či akékoľvek doplnky do bytu a ja nie som výnimkou. V dnešnej dobe si viete vybrať z obrovského množstva obchodov, či už rady nakupujete v kamených obchodoch alebo online. 

Sťahujete sa do nového alebo chcete iba vymeniť pár starých doplnkov za niečo modernejšie a nadčasové?

Poradím vám, aké dokorácie do bytu sú teraz najobľúbenejšie a nadčasové, to znamená, že budú IN aj ďalších pár rokov a nebudete ich musieť meniť 🙂

Aké bytové dekorácie sú najžiadanejšie?

Nakoľko sme sa sťahovali do nového domu, musela som aj ja rozmýšľať o nábytku, o všetkých farbách, pretože (mám rada neutrálne farby) až po malé doplnky a detaily. 

Ak aj vy ste milovníčkami neutrálnych farieb, môj výber sa vám bude určite páčiť. 

Pozrite si môj výber a dekorácie do bytu, ktoré by som si vybrala aj ja. 

1. VÁZY

Začala by som týmito neutrálnymi vázami, pretože sú veľmi obľúbené a ich zaujímavé tvary dokážu veľmi očariť a oživiť každú miestnosť. Netreba mať na poličke veľa vecí, ale stačí jedna správna. 

Takáto zaujímavá váza dokáže rozžiariť a zmeniť každý priestor. 

Ak neviete akú farbu zvoliť, siahnite po bledších odtieňoch ako béžová, bledo-hnedá alebo biela či maslová. 

bytove dekoracie

 

2. KVETINÁČE

Mojím druhým tipom sú kvetináče. Pretože milujem kvety a zeleň a pretože každý z vás má doma určite niekoľko kvetov. Kvety a celkovo zelená farba opäť dokáže oživiť miestnosť a preto by ste ich mali mať aj v krásnych a moderných kvetináčoch. 

Opäť som vybrala neutrálne farby ako béžová a bledo-hnedá. Momentálne sú veľmi obľúbenými kvetináčmi práve tie na prvom obrázku.

Tieto kvetináče sú perfektnou voľbou ak máte podlahové kúrenie, pretože niektorým kvetom takéto teplo nemusí robiť dobre a môže sa im prestať dariť. 

Ak budem v najbližšej dobe vyberať kvetináče aj ja, určite budem musieť siahnuť po takomto podobnom type. 

 

3. LAMPY

Lampy sú rovnako dôležitou súčasťou bytových dekorácií. Momentálne prevládajú lampy zaujímavých tvarov alebo opať jednoduchých a neutrálnych farieb. 

Ak by som si mala vybrať z týchto 3 tipov, zvolila by som druhú možnosť aj keď je cenovo drahšia. 

 

4. SERVÍROVACIE PODNOSY

Servírovacie misy, tácky alebo akékoľvek podnosy sa vždy hodia. My ich máme doma niekoľko, no mám pocit, že aj tak mi vždy nejaký chýba. 

Takéto podnosy a misy či iné servírovacie pomôcky sú naozaj veľmi praktické, lebo ich môžete využiť na všetko. Na zákusky, torty, chlebíčky či jednohubky. Ak si dáte záležať a jedlo pekne „naaranžujete“ bude to vyuerať naozaj skvele.

Pozrite si veľký výber drevených, sklenených a porcelánových podnosov rôznych tvarov. 

Musím uznať, že naozaj nádherné podnosy, misky a zaujímavé etažérky má v novej kolekcii aj tento online obchod.

Viete čo sú etažéry? Je to servírovací podnos, ktorý sa väčšinou skladá z 2 až 3 poshocdí a je vyrobený z porcelánu alebo skla. Pozrite si napríklad tento elegantný etažér z porcelánu, v bielo-zlatej farbe. 

 

5. SUŠENÉ A UMELÉ KVETY

Vyhnite sa umelým a farebným, gýčovým kvetom, ktoré sú zbytočným lapačom prachu. Nahradťe ich radšej takýmito modernými sušenými kvetmi či umelým eukalyptusom. 

Takéto sušené kvety oživia každý kút a vázu bez toho, aby ste ich museli po pár dňoch vyhodiť.

Momentálne sú tieto doplnky veľmi vyhľadávané a patria medzi top doplnky do bytu, pretože si ich viete pekne naaranžovať aj samy. 

Môžete ich dať do chodby, do obývačky, do kúpelne či spálni. 

 

6. SVIETNIKY A SVIEČKY

Aké sviečky sú teraz moderné? Neutrálne farby ako biela, maslová alebo béžová. Vypuklé tvary, rôzne netradičné tvary ako na 2. obrázku. Dokonca tvary ľudských postáv či tvárí. 

Pozrite si môj obľúbený tvar sviečky, ktorú mám doma dokonca v niekoľkých veľkostiach. Sójová sviečka Bella Bulba arkady.

Odporúčam tiež pozrieť kovové svietniky, opäť v neutrálnych farbách alebo potom výraznej čiernej. 

Ja osobne by som určite siahla po Čiernom svietniku Morso Roots, vyzerá naozaj luxusne a má zaujímavý tvar, ktorý len tak ľahko neprehliadnete. 

Rovnako by som si vedela predstaviť u nás aj tento Čierny kovový trojramenný svietnik Nkuku Mbata. Má výšku 39cm, čiže môžete kľudne položiť aj na zem.

 

7. ZÁVESNÉ ZRKADLÁ

Zrkadlo je opäť doplnkom do bytu, ktorý by nemal ani u vás chýbať. U nás ale teda okrem toho v kúpeľni ešte chýba 🙂 Sama sa teda pozerám po zrkadlách a hľadám nejaký moderný a zaujímavý tvar. Veľmi sa mi páčia okrúhle ale aj väčšie oválne.

No ešte viac ma asi zaujali zrakadlá asymetrických tvarov ako na 3. obrázku. 

Ak by som si mala konkrétne vybrať, tak bez rozmýšľania si vyberám Nástenné zrkadlo Neostill Aqua a tiež toto väčšie zrkadlo Nástenné zrkadlo Neostill Big Cloud, ktoré bude určite každý obdivovať. 

 

8. KAMENINOVÉ DOPLNKY

Dekoračné abstraktné sochy a predmety z kameňa sú tiež veľmi vyhľadávané v dnešnej dobe. Snažím sa vám nájsť také predmenty a bytové dekorácie, ktoré sa páčia mne a sama by som si ich objednala. 

Jednou z nich je aj Krémovobiela abstraktná socha Endless. Páči sa mi jej zaujímavý a abstraktný tvar, rovnako tiež neutrálna farba a aj to, že je skoro 40cm vysoká. 

Ďalším mojím tipom je Bloomingville Dekoračná socha, ktorá je veľmi podobmá tej prvej, má jemne výraznejšiu farbu. 

 

9. RATANOVÉ DOPLNKY

Ratanové a drevené bytové dekorácie sú momentálne tiež veľmi in a vyhľadávané. Môžete siahnuť po menších drevených dekoráciách ako napríklad stojan na servítky. 

Takéto doplnky však môžete využiť aj v kuchyni na servírovanie. Môžete do nich napríklad uložiť chlieb alebo slané pečivo keď príde návšteva. 

Väčšie koše skvele využijete na odkladanie nepotrebných vecí či detských hračiek v obýbačke. 

Ak máte nápady na ďalšie zaujímavé bytové dekorácie, kľudne napíšte do komentáru, budem sa tešiť 🙂

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.