Šaty pod kolená. Ako a kde ich nosiť?

Kedy je vhodná príležitosť pre šaty pod kolená? No predsa kedykoľvek! Aj v bežný deň predsa môžete vyzerať skvelo a sexi. A to vďaka takzvaným midi šatám určite budete. Treba ale vedieť, ako ich správne nosiť a čomu sa vyvarovať. Poradíme vám!

Tipy, ako nosiť šaty pod kolená

Ak si nie ste istá, či vám šaty pod kolená naozaj svedčia, skúste sa riadiť týmito tipmi.

 1. Vyberte si správnu dĺžku

  Šaty pod kolená – to je pomerne široký pojem. Takzvané midi šaty totiž môžu mať rôznu dĺžku. Môžu siahať naozaj tesne pod kolená, do stredu lýtok, prípadne tesne pod polovicu lýtka… Ako si teda vybrať tú správnu dĺžku? Páčia sa vám šaty, ktoré siahajú presne do polovice lýtok?

  V tom prípade by ste mali mať naozaj štíhle nohy, aby ste v nich vyzerali dobre. V opačnom prípade totiž môžu vaše nohy pôsobiť krátke a širšie, ako v skutočnosti sú. Optimálna dĺžka pre midi šaty je teda tesne pod kolenami. Vtedy budú vaše nohy vyzerať vynikajúco.

svetrikove saty
Svetríkové sivé šaty - 55.99€
 1. Zvýraznite pás

  Ak si zvolíte šaty pod kolená, mali by ste zvýrazniť oblasť pásu, aby ste nevyzerali ako „vo vreci“. Vynikajúco vyzerajú midi šaty, ktoré sú v páse úzke, prípadne doplnené opaskom.

 2. Pozor na vzory a detaily

  Šaty pod kolená môžu opticky skracovať postavu. Ak ste vysoká, tento problém nemáte. No ak ste nižšej postavy, mali by ste si vybrať jednoduché šaty, s rovnými líniami a bez zbytočných výrazných vzorov a detailov, ktoré by postavu mohli opticky skracovať. Jednoduché línie a farby bez vzorov vám postavu, naopak, opticky predĺžia. A ak už vzor, tak určite drobný.

 3. Rázporky sú vítané

  Opäť platí pre dámy, ktorým sa midi šaty síce páčia, no sú nižšej postavy. Ak si zvolíte šaty pod kolená s rozparkom a ukážete tak nohy, budete pôsobiť vyššie.

 4. Pozor na výber obuvi

  Aké topánky si k týmto šatám zvoliť? Nižšie dámy by si mali dať pozor na členkové a mohutné topánky, ktoré by v kombinácii so šatami pod kolená nohy výrazne skrátili. Ideálne sú jemné sandálky a lodičky. Samozrejme, na podpätkoch!

Príležitosti pre šaty pod kolená

Ako sme spomenuli už v úvode, tieto šaty si môžete obliecť prakticky kedykoľvek. Samozrejme, záleží aj od samotného štýlu šiat.
Napríklad oversize svetríkové šaty pod kolená oceníte najmä v chladnejšom období. Bude vám v nich príjemne teplo aj vďaka ich dĺžke.

Ak sa chystáte na večierok, či rodinnú oslavu, siahnite po elegantných obtiahnutých šatách pod kolená. Určite ale nezabúdajte na predchádzajúce tipy, vďaka ktorým v nich určite budete vyzerať ako bohyňa!

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.