7 benefitov prečo si vybrať práve umelú kožušinovú vestu

Umelá kožušinová vesta alebo je lepšie siahnuť po tej pravej? Je však pravda, že v poslednej dobe sa čoraz viac do módy začleňuje imitácia kožušiny. Hlavne čo sa týka kožuchov a kožušinových viest. 
Poznáte však výhody takejto umelej kožušinovej vesty? Prezradíme vám pár benefitov, o ktorých ste možno ani nevedeli. Ak ste preto milovníčkami takýchto umelých kúskov, budete ich mať ešte radšej 🙂

Umelá kožušina. Čo to vlastne je?

Umelá kožušina je vlastne druh materiálu, ktorý sa začal vyrábať ako náhrada pravej zvieracej kožušiny. Umelá kožušina sa používa hlavne pri výrobe obuvi, kožuchov a v poslednej dobe veľmi obľúbených kožušinových viest.

Výroba umelej kožušiny začína hlavne nahradzovať pravú zvieraciu srsť a tak má chrániť zvieratá aby sa ich srsť zbytočne nevyužívala na komerčné účely.

Umelá kožušinová vesta má od krásneho vzhľadu až po ľahkú manipuláciu a starostlivosť množstvo ďalších výhod. 

Osobne sa veľmi teším, že čoraz viac výrobcov zahrňuje umelú kožušinu ako ich primárny materiál.

Ako správne rozpoznať umelú kožušinovú vestu od tej pravej?

Ak je umelá kožušina kvalitná a je vyrábaná s ohľadom na každý detail, môže na prvý pohľad pôsobiť ako pravá, prírodná srsť. 
Existuje však niekoľko vlastností, podľa čoho viete ľahko rozpoznať o akú kožušinu sa naozaj jedná.
Ak teda nechcete riskovať, ale chcete si byť na 100% istí, že ide o umelú kožušinu, najjednoduchšie to zistíte tak, že skontrolujete štítok a dodávateľa na oblečení. 

Pár tipov, ktoré vám pomôžu:

  • rozpoznáte to podľa ceny. Prírodné kožušinové vesty či kožuchy začínajú cenovo od 300€ a kľudne vás môžu vyjsť aj na 3000€ a viac. Záleží to samozrejme od druhu srsti, náročnosti vyrábania, farby. Krátky, tenký kožuch vás môže stáť 400€ no kožuch po kolená v nejakej zaujímavej farbe kľudne aj 3500€

  • vzhľad. Vlákna umelej kožušiny sú väčšinou jednotné, zatiaľ čo vlákna prírodnej kožušiny sú nerovnomerné kvôli druhu/typu srsti.

  • opadávanie kožušiny je znakom, že je umelá. Prírodná kožušina obvykle neopadáva, skôr má tendenciu sa zjemňovať/zmäkčovať záleží to od typu srsti.
kozusinova vesta
Prírodná kožušinová vesta - 590€

Aké sú výhody umelej kožušiny?

Byť trendy a ísť s módou, je téma, ktorú my ženy veľmi dobre poznáme. Každá žena sa rada oblieka podľa módnych trendov a podľa toho, v čom vyzerá naozaj dobre. 
Umelá kožušinová vesta predstavuje kúsok, ktorý už v šatníku ženy nemôže chýbať. 

Okrem nadčasového vzhľadu má však umelá kožušinová vesta niekoľko výhod, o ktorých ste doteraz možno ani netušili:

Ľahkosť a pohodlnosť

Umelé kožušinové vesty vyzerajú na prvý pohľad trošku extravagantne, je to však kúsok, ktorý je naozaj veľmi ľahký. Konkrétne naše umelé kožušinové vesty sú doplnené tiež eko kožou, preto sú možno o niečo ťažšie ako klasické vesty. 

To, že sú tieto vesty ľahké je naozaj veľké plus, pretože ak vám bude teplo, možete si vestu jednoducho vziať do ruky. 

Nepriepustnosť

Syntetická kožušina má veľmi dobrú nepriepustnosť, preto ak vás zastihne dážď nič sa nedeje. Takáto umelá kožušinová vesta nebude absorbovať vlhkosť. 

Odolnosť voči zmenám teploty

Keďže ide o umelý materiál, má tendenciu byť odolný voči horúcim aj chladným teplotám. Preto sú umelé kožušinové vesty vhodné na nosenie v zime ale aj na chladnejšie letné dni.

Bezpečné pre životné prostredie

Keďže v dnešnej dobe už čoraz viac ľudí dbá na životné prostredie a tiež sa zaujímajú o zvieratá, táto téma je dosť aktuálna.
Ľudia, ktorí sa zaujímajú o dobro zvierat, určite radšej podporia nákup umelej kožušiny ako tej prírodnej.
Našťastie, už aj syntetická kožušina dokáže vyzerať rovnako dobre ako tá pravá. Umelá kožušina je totižto vyrobená z kombinovateľných textilií a ďalších materiálov, ktoré sa v konečnom výsledku dokážu vyrovnať tej pravej.

Odolnosť voči vode

Jedna z najlepších vlastností umelej kožušiny je určite odolnosť voči vode. Je to preto, že jej výrobný proces prebieha prísnym spôsobom. Je dôležité, aby kožušina odolala rôznym klimatickým podmienkam a opotrebovaniu ako napríklad slnku alebo treniu o ďalšie kúsky v šatníku. 

Nielenže sú odolné voči zmenám počasia ale sú vysoko odolné voči vode. Za normálnych okolností by sa mohla prírodná kožušina zafarbiť alebo zmeniť svoj tvar ak by prišla do kontaktu s vodou. Pri veste z umelej kožušiny by sa vám to stať nemalo.

Ekonomický dopad

O tom, že vesty z umelej kožušiny sú oveľa lacnejšie, sme už hovorili. Ale prečo to je tak? Dôvod je veľmi jednoduchý a logický, pretože prírodná kožušina si vyžaduje pri príprave a výrobe oveľa viac práce.

O takéto zvieratá sa tiež treba dôkladne starať. Vyžadujú si kŕmenie a starostlivosť aby ich srsť bola vhodná na výrobu viest alebo iných kúskov oblečenia. Toto všetko má dopad na konečné náklady. Pri syntetickej kožušine je tých nákladov a práce podstatne menej.

Podpora ochrany zvierat

Kúpou umelej kožušiny budete nielen vyzerať rovnako štýlovo a trendy, ale budete sa cítiť ešte lepšie keď budete vedieť, že kvôli vám nemuselo zomrieť žiadne zviera 🙂

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.