Plesové šaty, ktoré z vás spravia kráľovnú večera!

Niet pochýb o tom, že ples je významná spoločenská udalosť. Preto by ste mali príprave naň venovať dostatok času. Dajte si záležať nielen na mejkape, účese, či doplnkoch, ale najmä na výbere správnych plesových šiat. Aké plesové šaty si obliecť, aby sa obdivné pohľady pánov, ale aj dám, upierali práve na vás?

Základné zásady, ktoré platia pri výbere šiat na ples

V prvom rade je treba pripomenúť, že ples je skutočne spoločenská udalosť. Ak sa teda nechystáte len na nejakú „veselicu“ s honosným názvom, určite si zvoľte dlhé šaty. Aká dĺžka je správna? Podľa módnych expertov by vám spod šiat mali vykúkať maximálne špičky topánok. V žiadnom prípade však nie päty!

Ďalšou železnou zásadou pri výbere šiat je tá, že sa musíte riadiť typom svojej postavy. Vďaka tomu budete v šatách nielen dobre vyzerať, ale sa tiež dobre cítiť. Ak chcete schovať väčšie bruško, na úzke šaty rovného strihu radšej zabudnite.

Nevyberajte si šaty len preto, že sa vám páčia. Určite by mali byť vhodné k vašej postave. Ako si vybrať šaty, podľa typu vašej postavy? Tejto téme sme sa venovali v predošlom článku Šaty na stužkovú. Ako si správne vybrať?

Poďme však už k samotným šatám. V akých budete zaručene vyzerať nádherne?

saty na ples fialove
Fialové šaty Luna - 94.99€

Aktuálne trendy pre plesové šaty

Aj keď sa (plesová) móda neustále obmieňa, tieto plesové šaty sú tu už niekoľko sezón. Ak si vyberiete niektoré z nich, iste zažiarite ako kráľovná.

  1. Plesové šaty s odhaleným chrbtom. Je pravda, že každá dáma si ich dovoliť nemôže. Mali by ste mať štíhly driek a krásnu zdravú pleť na chrbte. Len vtedy tieto šaty naozaj dobre vyniknú. Nezabudnite, že ak si takéto šaty zvolíte, pohrať sa musíte aj s účesom. Dlhšie vlasy je dobré vypnúť do drdola, aby odhalený chrbát šiat vynikol.
  2. Šaty s tenkými „špagetovými“ ramienkami. Sú v podstate veľmi jednoduché, no mimoriadne efektné. Vďaka strihu dokážu zvýrazniť všetky prednosti svojej nositeľky. Hodia sa k nim výraznejšie doplnky.
  3. „Princeznovské“ plesové šaty. Klasika, ktorá je tu v rôznych obmenách každý rok počas plesovej sezóny. Tieto šaty majú bohatú sukňu a v oblasti drieku sú užšie. Môžu mať tiež korzet.
  4. Výrazne zdobené šaty. Ak sa chcete odlíšiť a byť úplne iná, zvoľte šaty s výrazným zdobením. V posledných sezónach sú populárne najmä pierka, ktoré môžu zdobiť tak sukňu, ako aj vrchnú časť plesových šiat.
  5. Čipkované šaty. Nezáleží na tom, či to budú úzke šaty alebo klasické princeznovské šaty. Čipka pôsobí nádherné na všetkých typoch plesových šiat. Nádherná je kombinácia čipkovanej vrchnej časti šiat a bohatej sukne.

Veľký výber plesových šiat na rok 2022: Vyberte si plesové šaty v ktorých zažiarite!

Aj keď sa módne trendy neustále menia, často im podlieha len farba, či materiál šiat. Pokiaľ však ide o strih, tieto typy šiat na ples sú populárne dlhodobo a ich výberom iste nič nepokazíte.

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.