Šaty pre svadobnú mamu: Ako vybrať dokonalý outfit

Šaty pre svadobnú mamu, nevestu, družičku alebo hosťa nie je vôbec jednoduché vybrať. Svadba je dôležitá udalosť nie len pre novomanželov ale aj rodičov. Ak k tomu ešte nemáte ani žiadnu predstavu aké by vaše šaty mali byť, je to o to ťazšie.

My vám preto poradíme, ako si správne vybrať šaty pre svadobnú mamu pretože aj na ňu sa upiera veľká pozornosť a je vhodné, aby spomedzi davu svadobných hostí vynikla a aby si ju nikto nepomýlil s družičkou alebo aby nepredstavovala konkurenciu pre nevestu. A v tom zohráva hlavnú úlohu správny výber šiat.

Šaty pre svadobnú mamu

Povedzme si najskôr dôležité fatky a tipy ktorých sa držať: 

  • Šaty pre svadobnú mamu vôbec nemusia vyzerať nezáživne a obyčajne. Môžete preto kľudne vyberať zo sviežich a živých farieb. Nezabúdajte, že šaty musia byť naozaj elegantné a vkusné.
  • Nespoliehajte sa na „malé čierne“ pretože svadba je veselá životná udalosť a čierne šaty by ste ako svadobná mama mať nemali.
  • Nezabúdajte na vhodnú veľkosť a strih šiat, pretože sa určite chcete cítiť pohodlne aj po svadobnej večeri a piatich zákuskoch 🙂
  • Šaty pre svadobnú mamu by tiež mali byť nadčasové. Nemusia byť podľa najnovšej kolekcie ale aby boli moderné a hlavne elegantné. Vyhnite sa príliš farebným potlačiam a určite nezvoľte žiadnu zvieraciu potlač ktorá by pôsobila naozaj nevkusne.
  • Šaty by sa mali dať ľahko skombinovať aj s topánkami a ďalšími doplnkami. Vyberajte preto skôr šaty v jednej farbe alebo vo viacerých farebných odtieňoch jednej farby.
saty pre svadobnu mamu
Smaragdové šaty - 72€
  • Myslite tiež na počasie. Možno budete potrebovať sako, bolerko alebo nejakú štólu, ktorú budete musieť farebne zladiť.
  • Menej je niekedy viac a to platí aj pri doplnkoch. Ak však zvolíte farebne jednoduché šaty tak  doplnky na takúto slávnostnú príležitosť sú žiadúce.
  • Zabudnite na veľké kabelky! Malá listová do ruky je presne to pravé.
  • Myslite tiež na topánky aby neboli príliš nepohodlné. Kľudne si preto zoberte so sebou aj dvojo 🙂
  • Nebojte sa a doprajte si v tento deň skvelú vizážistku a účes, ktorý celkový styling veľmi pekne dotvor

Dĺžka šiat pre svadobnú mamu

Aká je správna dĺžka šiat pre svadobnú mamu? Na túto otázku neexistuje presná odpoveď, keďže záleží od výšky, vkusu, tiež aj toho kde sa bude svadba konať, dôležité je tiež ročné obdobie.

Platí však, že krátke šaty sú vhodné skôr na letnú svadbu, osobne si myslím, že šaty pre svadobnú mamu sú najvhodnejšie také, čo siahajú pár cm pod alebo nad kolená. 

V žiadnom prípade však neodporúčam zvoliť príliš krátke šaty alebo nejaké vyzývavé. Dôležité tiež je, aby vás dĺžka šiat neobmedzovala pri chodení, sedení či tancovaní. 

Šaty podľa typu postavy

Dôležitá je veľkosť šiat. Šaty by mali mať primeranú veľkosť. Teda aby neboli príliš tesné alebo naopak voľné. Aby ste sa však dobre cítili je potrebné vybrať také šaty, ktorými zakryjete aj svoje nedostatky. Každá žena dobre vie, čo jej trošku prekáža a načo nechce priveľa upozorňovať. Na druhej strane, ak má mamina skvelú postavu, kľudne ju môže šatami zvýrazniť. Myslite teda na strih ale aj materiál šiat.

Určite ste si tiež všimli, že čoraz viac šiat je vhodných pre moletky. Takéto šaty sú rovnako štýlové, elegantné a nadčasové. Moletkám najviac pristanú dlhé šaty, preto ak patríte do tejto skupiny, krátkym šatám sa radšej vyhnite. 

Správne šaty pre svadobnú mamu nie je vôbec jednoduché vybrať, preto si to nenechávajte na poslednú chvíľu. 

Nemusia to byť iba šaty

Ak nie ste „šatový typ“ môžete kľudne siahnuť aj po iných kúskoch. Alternatívou sú kostýmy, ktoré svadobnej mame dodajú eleganciu aj sebavedomie. Sú tiež praktické a bez problémov k nim nájdete primerané doplnky.

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.