5 Kúskov Spoločenských Šiat Pre Moletky: Ako Vybrať Ten Správny

Máte väčšiu konfekčnú veľkosť? V dnešnej dobe to už nie je žiadny problém, pretože spoločenské šaty pre moletky teraz nájdete skoro v každom online obchode. 

Môžete ľahko vyberať z rôznych farieb, materiálov, dĺžok, ale najdôležitejšie je, aby ste sa dobre cítili a šaty vám padli ako uliate. 

1. Strih je dôležitý

Spoločenské šaty pre moletky. Takéto šaty by vám mali perfektne sadnúť, nakoľko v nich budete pravdepodobne dlhšie, možno aj celú noc. 
Dôležité je si uvedomiť, aký typ postavy máte. Buď máte postavu takzvanej „hrušky“ čiže máte úzky pás a veľmi výrazné boky, alebo máte postavu typu „jablko“ a v tom prípade ide o výraznejší pás aj boky. 

Pred nákupom šiat na svadbu či ples, si premyslite či by ste chceli na sebe trošku zamaskovať a naopak čo zase zvýrazniť. 
Pre typ „jablko“ sa hodia šaty, ktoré pekne zakryjú pás a zvýraznia vám boky. 

Postava typu hruška bude vyberať šaty, ktoré upútajú pozornosť na hornú polovicu tela. Perfektne vám budú sedieť napríklad korzetové šaty so širokou sukňou.

Prečítaj si tiež článok Spoločenské šaty na svadbu na rok 2022, kde nájdeš tipy na tie najkrajšie dlhé šaty.

spolocenske saty pre moletky
Tmavo-modré midi šaty - 89€

2. Dajte si záležať na farbách

Ak zvolíte tie správne farby, šaty môžu vašu postavu opticky zúžiť. 
Pestrofarebné šaty s preložením alebo opticky vykrojeným pásom z vás urobia kráľovnú plesu. Nebojte sa experimentovať. Ak sa budete v šatách cítiť dobre, okolie z vás vycíti sebevedomie a istotu. A tú získate len vďaka krásnym a dobre padajúcim šatám.

3. Nebojte sa vzorov

Aj elegantné, spoločenské šaty pre moletky môžu byť vzorované a predsa vkusné bez extravagancii. Kvietkovaný vzor na seba upúta pozornosť a zakryje nedokonalosti postavy. Pri šatách s kvetinovou potlačou záleží od strihu, materiálu, ale aj veľkosti vzorov. 
Na plnoštíhlu postavu sa hodia väčšie vzory, ktoré nedostatky opticky rozptýlia lepšie ako menšie a drobnejšie kytičky či geometrické obrazce.

Odporúčame tiež: Šaty pre svadobnú mamu 2022

4. Premyslite si dĺžku rukávov

Ako vybrať rukávy a strih topu u šiat? Ak sa chystáte na ples alebo na významnú spoločenskú udalosť, môžete voliť korzetové či elegantné šaty s dlhými rukávmi, prípadne tiež klasický strih šiat s krátkymi rukávmi cez ramená. Koktejlové šaty sa hodia na večierok alebo na oslavu narodenín. Ak nedáte dopustiť na šaty na ramienka, môžete ich kombinovať vkusným bolerkom.

5. Dĺžka šiat tiež hrá rolu

Pokiaľ vyberáte spoločenské šaty na galavečer, voľte dlhú dĺžku. Ak sa chystáte do tanečného krúžku, siahnite po šatách ku kolenám. Na oslavu si môžete obliecť krátke aj dlhé šaty, na slávnostný koncert alebo divadelnú premiéru bývajú vhodnejšie dlhé šaty.

Odporúčame tiež: Spoločenské šaty: 6 E-shopov, kde si vyberiete tie najkrajšie

Pozrite si ďalšie tipy

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.