Spoločenské šaty na svadbu: Ako vybrať dokonalý outfit

Vybrala by si si skôr dlhé spoločenské šaty na svadbu? Potom si na správnom mieste. Prichystali sme si totiž pre teba zopár okúzlujúcich šiat v ktorých zažiariš.

Svadobný deň je výnimočný pre každého zúčastneného. Obzvlášť my ženy, ho prežívame so silnou dávkou emócií, nádejí alebo nostalgie. Svadba je udalosť, na ktorej by mala zažiariť predovšetkým nevesta. Ale hneď po nej to môžeš byť aj ty! Určite aj ty chceš vyzerať dobre, cítiť sa výnimočne a krásne.

Nie všetky strihy a farby však svedčia každému. Nájsť si dokonalé šaty môže dať niekedy poriadne zabrať. My ti to trošku uľahčíme a ponúkame ti na výber z množstva zaujímavých strihov a farieb.

O spoločenských šatách na svadbu sme už tiež hovorili aj v článku Spoločenské šaty na svadbu. Tu si vyberie každá. 

NECHAJTE ŽIARIŤ NEVESTU

Ženy majú na výber z viacerých možností. Aj keď je dnes ženská móda čo sa týka svadieb pomerne rôznorodá, dbajte na to, aby bol váš odev z vhodného materiálu. V žiadnom prípade by ste si nemali obliecť materiál ako košeľovinu alebo rifľovinu. Tie patria na voľný čas.

Na svadbu si môžeš obliecť dlhé aj krátke šaty. Z pohľadu etikety je na rovnakej úrovni ako šaty aj kostým, a tak sa odvážnejšie dámy môžu obliecť aj do elegantných nohavíc a blúzky. Ak žena uprednostní sukňu, mala by mať dĺžku maxi alebo midi. Minisukne sú nevhodné.

Topánky môžu byť otvorené aj uzatvorené. Pravá dáma by si nemala obliekať pančušky a dbajte aj na dokonalo upravené nechty.

Odporúčame tiež: Šaty pre družičky v ktorých zažiariš. 6 Tipov pre teba

cervene spolocenske saty
Priliehavé červené šaty - 79€

POHODLIE

Treba myslieť aj na to, že v šatách, ktoré si na svadbu oblečiete budete celý deň a pravdepodobne aj celú noc. Preto by jedným z faktorov pri výbere šiat malo byť aj pohodlie. Ak zvyknete tancovať, mali by ste zvoliť šaty so širokou sukňou tak aby sa vám v nich pohodlne pohybovalo.

Áčkové šaty sa však zídu aj ostatným, pretože na nich nevidno ani keď sa do sýtosti najete, a úprimne, ktorá z nás si na svadbe nedá zákusok (alebo aj 4). Pocit stiesnenosti a nepohodlia je teda to posledné, čo by ste chceli.

POČASIE

V lete treba voliť strih a materiál šiat do slnečného počasia. Odporúčame ľahké, padavé materiály ako napr. šifón, alebo čipku. Aj keď sa v lete ráta s pekným počasím, k šatám si pre istotu pripravte aj niečo navrch. Nikdy neviete, či vás nezastihne jedna z letných prehánok.

DLHÉ SPOLOČENSKÉ ŠATY NA SVADBU 

Šaty na svadbu a, vlastne, akékoľvek dlhé spoločenské šaty na akúkoľvek príležitosť, by mali byť v takej farbe, aká sa vám páči, v akej sa cítite dobre a aká vám pristane. Čo sa týka šiat na svadbu, výstražný prst zdvíhame iba pri bielej farbe.

Ak sa však cítite dobre v modrej, ružovej, červenej, či akejkoľvek inej, neváhajte a siahnite práve po takýchto farbách.

Ak sa však neviete rozhodnúť pre to, akej farby budú vaše šaty na svadbu, pastelové farby sú naozaj istota. Sú lichotivé, jemné, elegantné a ženské.

Hľadáš spoločenské šaty pre moletky? Potom si prečítaj článok Spoločenské šaty pre moletky – 5 Tipov, v ktorom nájdeš tipy na krásne šaty!

Ak máte však radšej šaty bez vzorov, môžete tento bod úplne ignorovať a vyberte jednoduché šaty bez vzorov. Či už to budú puzdrové, alebo voľné šaty doplnené opaskom, budete určite vyzerať úžasne! Ak sú tu však dámy, ktoré bez vzorov na šatách ani nevyjdú z domu, radíme vám, aby ste to so vzormi neprehnali. 

Jednoduché vzory sú zárukou toho, že budú vaše dlhé spoločenské šaty na svadbu pôsobiť dôstojne, elegantne a zároveň zmyselne a sofistikovane.

Veci, ktoré NIKDY na svadbu nenoste

  • biele šaty
  • čierne šaty sa tiež až tak nehodia
  • mini šaty či mini sukne
  • vulgárne oblečenie (príliš hlboké výstrihy, nevhodný materiál napr. rifľovina)
  • čižmy
  • veľké kabelky do práce
  • hodinky (tu som si nie úplne istá, ale myslím, že som niekde čítala, že žena by nemala mať na sebe hodinky)

Odporúčame tiež: Šaty na svadbu ako hosť 2022

Najdôležitejšie je však to, aby ste sa v šatách ktoré si vyberiete cítili čo najlepšie. Ak dávate skôr prednosť pohodlnosti, určite nevyberajte nič obtiahnuté. Ak však naopak, chcete zvýrazniť vašu postavu, tak takéto šaty sú skvelou voľbou. 
Vyberte si teda tie najkrajšie dlhé spoločenské šaty na svadbu podľa seba. 

Pozri si aj ďalšie tipy, čomu by si sa na svadbe ako hosť mala vyhnúť: 5 Tipov, v čom na svadbu ako hosť určite nechodiť

Pozrite si ďalšie dlhé spoločenské šaty na svadbu

Ak sa vám naše tipy na spoločenské šaty na svadbu na rok 2021 páčili, pozrite si aj náš E-shop, kde nájdete množstvo zaujímavých noviniek. 
V kategórií Blog, sa dočítate nie len o fashion tipoch, ale aj o rôznych kozmetických vychytávkach a o najobľúbenejších produktoch 🙂

Pozrite si tiež: Najväčší výber spoločenských šiat

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.