Šaty na svadbu? Tu si vyberiete ideálne šaty pre vás!

Aj keď to nie je práve váš veľký deň, predsa len sa aj vy môžete cítiť na svadbe ako bohyňa. Stačí, ak si vyberiete tie správne šaty na svadbu. Ako si vybrať, aby ste zažiarili a zároveň neurazili?

O tom kde a aké šaty si na svadbu vybrať sme už písali v predchádzajúcom článku Šaty na svadbu či ples? Tu je overený e-shop. V tomto článku sa však dozviete aké šaty si vybrať podľa typu udalosti.

Šaty na svadbu podľa súčasných trendov

Určite chcete kráčať s módou a vybrať si šaty na svadbu podľa tých najaktuálnejších trendov. Čo teda letí? Mimoriadne populárne sú dlhé rafinované šaty z padavého materiálu, s viazaním v páse, prípadne s odhaleným chrbtom. V tejto sezóne však určite nič nepokazíte ani čipkou, kvetinovým vzorom, či pastelovými farbami. Pokiaľ ide o strih a dĺžku šiat, riadiť by ste sa mali svadobným dresscodom.

Šaty na svadbu podľa typu udalosti

Čítate správne. Sme v 21. storočí a svadba už dávno nemusí byť len okázalá hostina, na ktorú pozvete aj rodinu „z piateho kolena“. Samozrejme, nič proti tradičnej svadbe, ktorá je určite nádherná. No v súčasnosti sa už organizujú aj menej honosné svadby, na štýl párty s priateľmi. Tomu je potrebné prispôsobiť aj oblečenie.

V prípade, že sa nejedná o klasickú svadbu, v pozvánke by to malo byť uvedené, aby sa hostia vedeli vhodne nahodiť. Na aké typy svadieb teda môžete byť pozvaná a aké šaty k nim doladiť?

Ste náročnejší typ? Pozrite si teda veľký výber šiat od tých najjednoduchších až po tie najextravagantnejšie.

Najformálnejší typ svadby – „white tie“

Ide o naozaj okázalú udalosť. Takéto svadby organizujú napríklad známe osobnosti, prípadne vplyvnejší ľudia. Na pozvánke na takúto svadbu je uvedené ako dresscode „white tie“. To znamená, že dámy aj páni by sa mali obliecť skutočne elegantne. Šaty na svadbu by v tomto prípade mali byť určite dlhé až po zem, takzvané róby.

Pokojne to môžu byť šaty plesového typu. Predpísané sú dokonca aj rukavičky pre dámy a topánky s uzavretou špičkou.

saty na svadbu
Hnedo-čierne šaty Moli - 99.99€

Formálna svadba – „black tie“

Je síce menej formálna ako predchádzajúci typ, no stále je treba dodržať určite zásady obliekania. Dámy by mali mať dlhé šaty, no čo sa týka ostatných prvkov outfitu, môžu popustiť uzdu fantázii.

Klasická svadba – „semiformal“

Je to v našich končinách najbežnejší typ svadby. Čo sa týka dresscodu, šaty na svadbu už nemusia byť okázalé. Obliecť si pokojne môžete kratšie kokteilové šaty, prípadne elegantný overal. Avšak aj v tomto prípade platí, že určité zásady je treba dodržať.

Napríklad to, že šaty by nemali byť úplne biele. V bielej by mala byť výhradne nevesta. No ak túto farbu milujete, môžete si zvoliť biele šaty so vzorom. Zároveň sa treba vyhnúť prehnane hlbokým výstrihom. Avšak odhalené ramená, chrbát a mierne výstrihy, sú povolené.

Neformálna svadba – „casual“

Tento typ svadobnej oslavy si získava čoraz väčšiu popularitu aj u nás. Ak máte na pozvánke napísané „casual“, môžete sa tešiť. Šaty na svadbu si totiž môžete zvoliť aj pohodlnejšie a ležérnejšie.

Samozrejme, určite nechoďte v teplákových šatách. No pokojne sa môžete uvoľniť a popustiť uzdu fantázii. Lodičky vymeňte za sandálky, do vlasov si dajte kvety alebo si vezmite sukňu a top. Je to len na vás. Takéto svadby sa spravidla konajú v prírode, či v záhradách.

Nech už ste pozvaná na akýkoľvek typ svadby (snáď s výnimkou tej najformálnejšej), u nás si určite vyberiete nádherné šaty, ktoré vám dokonale padnú. A s ktorými dodržíte predpísaný dresscode a najmä budete vyzerať úžasne!

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.