Spoločenské šaty na svadbu. Tu si vyberie každá!

Na svadbe by sa mali všetky pohľady upierať na nevestu. Nič sa však nestane, ak si kúsok pozornosti a obdivných pohľadov ukradnete aj pre seba. Čo na tom, že to nie je práve váš veľký deň! Veď aj keď ste „len“ družička alebo hosť, môžete na svadbe zažiariť.
My vám poradíme, kde nájdete spoločenské šaty na svadbu, v ktorých sa vám to podarí.

Šaty na svadbu pre družičky

Ak idete neveste za družičku, môže sa stať, že výber šiat nebude tak celkom na vás. Mnohé nevesty majú na svoje družičky, čo sa týka ich outfitu, špeciálne požiadavky.
A často sú družičky oblečené v úplne rovnakých šatách alebo aspoň v šatách rovnakej farby. Býva to tak z viacerých dôvodov. Nevesta možno túži farbu šiat družičiek doladiť k celkovej výzdobe a farebnému tónu svadby.

Ďalší dôvod môže byť ten, že nevesta chce mať pekné spomienky v podobe dokonalých fotografií. A vďaka „tímu“ družičiek v totožných šatách bývajú svadobné fotky naozaj krásne.

O zaujímavom online e-shope kde majú v ponuke naozaj krásne spoločenské šaty na svadbu sme už spomínali v predchádzajúcom článku Idete na svadbu? Tu si vyberiete ideálne šaty pre vás!

Takže ako sa obliecť, ak idete za družičku? V prvom rade sa musíte dohodnúť s nevestou a zistiť, čo od vás vyžaduje. Ak vám šaty vyberie sama, mala by rešpektovať typ vašej postavy a šaty jej prispôsobiť.

Často tak vzniká problém, ak majú družičky výrazne rozdielne postavy. Ak nevesta na rovnakých šatách trvá, riešením je zvoliť radšej rôzne strihy šiat v rovnakej farbe.

Ak vám teda nevesta šaty „prikáže“, voľnú ruku pri ich výbere nemáte. No v takomto prípade by vám ich mala aj zaplatiť. Ak dresscode od nevesty prikázaný nemáte, vyberáte si šaty sama. Aké spoločenské šaty na svadbu v súčasnosti „letia“, sa dočítate ďalej.

spolocenske saty dlhe
Staroružové šaty - 109.99€

Aké spoločenské šaty na svadbu si vybrať, ak ste hosť?

Poďme teda k výberu šiat, ak máte voľnú ruku. Aj tu platí, že je nutné najmä rešpektovať typ postavy. Máte dlhé štíhle opálené nohy? Nebojte sa šiat s vysokým rázporkom a ukážte ich! Ste pyšná na svoj chrbát, ktorý je bez jedinej chybičky? Vyberte si teda šaty s odhaleným chrbtom.

Ale naopak, chcete čosi schovať? Ani v tomto prípade iste nebudete mať s výberom šiat žiadny problém. Na trhu je obrovské množstvo šiat rôznych strihov, materiálov a farieb. Určite si tak vyberie dáma každej postavy.

Máte už vybrané tie správne šaty, ale ešte vám k nim chýbajú topánky? V článku Aké topánky k akým šatám? Poradíme ti! sa dozvieš, ktoré topánky budú k tým tvojim šatám tie najvhodnejšie.

A čo je trendy v aktuálnej „svadobnej sezóne? Poďme sa na to pozrieť a vybrať spolu dokonalé šaty.

 • Možno viete, že za „farbu roka“ zvolili experti na rok 2019 koralovú. Ak si teda vyberiete šaty v tomto farebnom odtieni, určite budete in!
  Moderné sú však aj fialové, ružové, modré, či červené odtiene. Ak sa vám páčia vzorované šaty, v tejto sezóne ich radšej odložte. Moderné sú skôr jednofarebné modely.
 • V strihoch v tejto sezóne jednoznačne dominuje jednoduchosť. Šaty teda majú jednoduché strihy, no zdobia ich zaujímavé detaily, ako napríklad viazania a opasky, výstrih na chrbte a podobne.
 • Materiály. Čipka je tu už niekoľko sezón. A ostáva trendy aj naďalej. Siahnuť ale môžete aj po transparentných šatách s podšívkou, či po tylových šatách.

Ako by teda mali dokonalé spoločenské šaty na svadbu vyzerať? Napríklad takto!

Pozri si celú ponuku najkrajších spoločenských šiat

Toto bola iba malá ukážka šiat, ktoré by sa ti mohli páčiť. Ak sa teda chystáš na svadbu, či inú spoločenskú udalosť, určite si pozri najväčší výber spoločenských šiat v ktorých zažiariš!

Veci, ktoré NIKDY na svadbu nenoste

 • biele šaty
 • čierne šaty sa tiež až tak nehodia
 • mini šaty či mini sukne
 • vulgárne oblečenie (príliš hlboké výstrihy, nevhodný materiál napr. rifľovina)
 • čižmy
 • veľké kabelky do práce
 • hodinky (tu som si nie úplne istá, ale myslím, že som niekde čítala že žena by nemala mať na sebe hodinky)

Pozrite si aj ďalšie krásne šaty

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.