Môže zelená káva napomôcť k schudnutiu?

Čo to je zelená káva?

Určite už každý z vás počul o pití zelenej kávy. Veľmi rýchlo sa rozšírila myšlienka, že zelená káva vám napomôže k schudnutiu. Je to naozaj fakt či mýtus?

Povedzme si na úvod najskôr niečo, čo to vlastne je tá zelená káva a čo obsahuje:

Zelená káva je výborná predovšetkým na detoxikáciu vášho organizmu. Je v nej zachovaných množstvo látok, ktoré sa v bežnej, čiernej káve nenachádzajú, pretože zelená káva neprechádza procesom praženia. Ide najmä o chlorogénové kyseliny.

Čo sú chlorogénové kyseliny?

Kyselina chlorogénová je kyselina, ktorá má predovšetkým antioxidačné účinky, ktoré sú bohato zastúpené napríklad v ovocí, zelenine, strukovinách a taktiež i v kávových zrnách. Kyselina chlorogénová by vám mala o trošičku uľahčiť a podporiť chudnutie.

Zelená káva obsahuje látku, ktorá v kombinácii s kofeínom prispieva k pomalšiemu vstrebávaniu cukrov, táto látka sa však pri pražení kávy rozpadá. Odtiaľ pochádza aj anglický názov green coffee.

Pri pražení kávových zŕn stráca káva  niektoré látky a dokonca mení i farbu. Treba poukázať nato, že zelená káva sa od klasickej praženej kávy nelíši len vzhľadom ale i chuťou a svojskou vôňou.

Obsahuje vitamín E a C, železo, vápnik a selén – minerál, ktorý zlepšuje kvalitu vlasov a pokožky. Tiež obsahuje vitamín B3 – niacín, ktorý je okrem iného dôležitý pre udržanie mentálnej a psychickej rovnováhy.

zelena kava

Aké účinky očakávať od zelenej kávy?

Odborníci tvrdia, že zelené kávové zrno alebo extrakt z neho je veľmi nápomocný pri chudnutí no treba podotknúť a to nie len z vlastnej skúsenosti, že od kávy netreba čakať zázraky.

Neexistujú žiadne tabletky na chudnutie ktoré budú účinkovať len tak lúsknutím prsta a zelená káva nie je žiadnou výnimkou.

Zelená káva napomáha lepšie spalovať tuky  to znamená, že vám pomôže, ale iba ak vy „pomôžete jej“.

Čiže ak rady cvičíte, občas si odtrhnete od úst sladké a snažíte sa trošku schudnúť káva vám určite pomôže dať pá kíl dole.

Zelená káva dokáže upraviť váš metabolizmus, s čím môžem iba súhlasiť, pretože som sama dlhodobo mávala problémy s trávením. Taktiež, vám káva napomôže pri únave, dokáže vám dodať množstvo energie.

Je pravda, že každý organizmus je iný, to čo pri niekom fungovalo, nemusí fungovať u vás. Ale myslím, že zelenou kávou nemôžete nič pokaziť. Ak vám už nepomôže pri chudnutí, nestratíte tým nič, pretože vám pomôže pri detoxikácii organizmu.

 
Zelená káva 100g - 3.90€

Chcete schudnúť pomocou zelenej kávy?

  • Detoxikácia vášho organizmu
  • Obsahuje vitamín E a C, železo, vápnik a selén
  • Lepšie spalovanie tukov
  • Zastavuje vypadávanie vlasov, pomôže pri raste nových vlasov, posilnuje nechty, zlepšuje pokožku

Kedy by ste ju mali piť zelenú kávu?

Vtedy, keď na ňu máte chuť!

Aj keď, najlepšie by bolo dopriať si šálku hneď na ráno. Naštartuje organizmus na plné obrátky a dodá vám energiu.

No nie je to pravidlom. Z vlastnej skúsenosti viem, že nie vždy máme my ženy na všetko čas a častokrát som rada, keď stihnem autobus do školy. Ak máte čas, kávu si pripravte ráno, no ak nie nič sa nestane. 🙂

ako pripravit zelenu kavu

Nápoj či tabletky?

Máte možnosť si vybrať. Či chcete piť zelenú kávu, alebo ju chcete užívať v podobe tabletiek. S tabletkami skúsenosť nemám, no ak ste sa rozhodli svoje telo detoxikovať a chcete trošku „pomôcť“ určite siahnite po mletej zelenej káve, pretože je silnejšia a účinnejšia.

Načo si dať pozor pri zelenej káve?

Nevzdávajte to hneď na začiatku! 

Neurobte podobnú chybu akú som urobila ja, keď som si zakúpila zelenú kávu.

Som typ človeka, ktorý keď nevidí výsledky dobre že po týždni, vykašle sa nato.
I ja som žena, ktorá obľubuje skúšať rôzne prípravky, tabletky či už na vlasy Olaplex, nechty alebo zuby. A tak keď neprídu výsledky hneď.. vzdám to a všetky peniaze „skončia v koši“.

Uvedomte si, že nič nejde len tak a žiadne výsledky neuvidíte hneď.. keď povinne cvičíte, tak na to, aby ste videli zmenu, tiež treba čas. Tak isto, ako aj pitie zelenej kávy.

Čím viac trpezlivosti s ňou budete mať, tým  skôr sa dostavia výsledky. Sama na vlastnej koži som zistila, že ak prestanete silou mocou niečo chcieť alebo snažiť sa niečo dosiahnuť, tak to tak nejak príde samo.

Nemyslite v jednom kuse nato, ako rýchlo schudnúť,
 prestaňte si vravieť kedy konečne začne káva účinkovať alebo kedy sa dostavia nejaké prvé výsledky. Telo nie je žiadny stroj, ktorý začne chudnúť alebo bude plný energie z dňa na deň. Všetko potrebuje čas.

Ak sa výsledky predsa len nedostavia, nebuďte smutný, pretože to nie je len o tom. Je to celkovo o zdravom životnom štýle.

Veľmi dôležité je dodržiavať i pitný režim. Doprajte si i sladké nápoje bez ktorých by som napríklad ja nedokázala existovať aj keď viem, že to nie je práve najzdravšie, no predovšetkým pite čistú vodu.

Cena zelenej kávy?

Cena mletej kávy  je primeraná, pohybuje sa približne okolo 10€. Tabletky si myslím že sa pohybujú o niečo vyššie.
Odporúčam kúpiť mletú zelenú kávu práve tu … môžete si vybrať taktiež kávu s príchuťou škorice, ibišteka, vanilky a mnoho ďalších alebo na začiatok môžete siahnuť po klasickej káve bez príchute.

Ako si ju pripraviť?

Zelená káva by sa mala zaliať vriacou vodou a mali by ste počkať 5- 15 minút než ju začnete piť. Odporúča sa piť alebo užiť tabletku pol hodinku pred jedlom. Ale ani toto nie je pravidlo ktoré musíte dodržiavať na 100%.

zelena kava ucinky

Tá polhodina je nato, že už spomínané kyseliny chlorogénové vytvoria v našom tele zdravú rovnováhu pre nasledovné správne vstrebávanie glukózy.

Pokiaľ si potrebujete prisladiť chuť zelenej kávy ako to robím aj ja, namiesto cukru použite umelé sladidlo alebo med.

Nezabúdajte, že všetko má svoje výhody i nevýhody. A taktiež platí, že to, čo funguje vám, nemusí fungovať aj ostatným.

Mám tu pre vás pár pozitívnych i negatívnych recenzií s ktorými som sa stretla.

„zelenú kávu mám odskúšanú, dokonca mi i chutí, pijem ju už druhý mesiac a schudla som cez 5 kíl“.

„kávu pijem už päť mesiacov a po 2 mesiacoch pitia, som zhodila pár kíl no neviem či je to práve tou kávou. Cítim sa skutočne lepšie“.

„skúšala som zelenú kávu, spočiatku som veľmi spokojná síce nebola, no po 3 až 4 týždňoch som si na sebe všimla menšie brucho a taktiež boky“.

Viac podobných poduktov 

laura barusova happywoman
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Zdieľaj
Laura
Laura

Ahoj, volám sa Laura a móda bola významnou súčasťou môjho života už od strednej školy, kde som začala predávať oblečenie cez Facebook a Instagram. Pôvodne to bola len spôsob, ako si zarobiť niečo navyše, no postupne sme založili blog a internetový obchod a začala som to brať vážne ako svoje povolanie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Získajte exkluzívny obsah
Náš newsletter je nabitý darčekmi a tipmy
Naše sociálne siete

Pripojte sa k našej komunite prostredníctvom svojej obľúbenej platformy sociálnych médií

Kontaktujte nás
Chceš nám povedať príbeh? Chcete publikovať? Radi vám pomôžeme.